ÖZGEÇMİŞ-BIOGRAPHY

 aydinerel3Ankara’da doğdu. İstanbul Belediye Konservatuarının Tiyatro bölümünün ilk yılından sonra Ayfer Feray Tiyatrosunda Turgut Özakman’ın “Ocak” oyununda “Özcan” rolü ile profesyonel oyunculuğa başladı. İstanbul Tiyatrosunda Toto Karaca, Ali Sururi,  Alev Sururi, İlhan Daner gibi çok değerli oyuncularla “Üç Kafadar” adlı oyunda oynadı. Dostlar Tiyatrosunda “Osmanlı Tebeşir Dairesi” ve ”Aslan Asker Şuvayk” oyunlarında, Ankara Birliği Sahnesinde “Üç Vatandaş” bunu takiben. Gazete Tiyatrosunda, Erdal Özyağcılar ile “Gazete Gazete” adlı oyunlarda profesyonel oyunculuk yaptı. Londra’da “Leylim Leylim adlı oyunu sahneye koydu ve oynadı. Halen bir hobi olarak Tiyatroda hem oyunculuk, hem de yönetmenlik yapmaktadır.

af3

Tiyatro eğitimini takiben İngiltere’de sinema-TV yapımında yönetmenlik yüksek eğitimi yaptı ve orada çalıştı. Brezilya da yaşadı ve mesleği ile çalışmalarda bulundu.Türkiye’de uzun yıllar reklam, tanıtım filmi ve belgesel yönetmeni olarak görev yaptı.

kam-arkasi2

Halen kendi sinema projelerini üretmektedir.(BSB) Belgesel Sinemacılar Birliği kurucu üyesi ve (SE-YAP) Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği üyesidir.  İngilizce ve Portekizce konuşmaktadır.

agent1

Erel first studied drama at the Istanbul Conservatoire and started his career as a professional actor in Turkey. Later, he’s obtained AD diploma in Photography, Film & TV Production at Bournemouth & Poole College of Art in UK, 1979. He also acquired a diploma membership in the Society of Industrial Artists & Designers of London. Now called; Chartered Society of Designers. He worked in London as a film editing assistant and a freelance photographer. Erel worked in the advertising as a director and photographer since 1984. He’s also worked in Brazil as an advertising photographer, DP and director. Returning to his native land, Erel was employed by ATV, one of the major national broadcasters, as a director, he also acted on the television series “Bizimkiler” for two years. Although he has acted from time to time in TV series and films as a pro, but his passion for the theatre never faded, he always kept alive in writing, directing and acting with enthusiasm. He is the main partner of 8.Sanat Production He is also a founding member of the Documentary Filmmakers Association of Turkey and also Movie Producers Professional Association of Turkey.
He speaks English and Portuguese