ÖZGEÇMİŞ-BIOGRAPHY

 aydinerel3İstanbul Belediye Konservatuarı Tiyatro bölümünü bitirdikten sonra İngiltere’de Sinema-TV yapımında yönetmenlik ve yapımcılık yüksek eğitimini bitirdi.

İngiltere’de film montajında çalıştı. Reklam ve tanıtım fotoğrafçılığı yaptı.  Brezilya’da reklamcılık alanında fotoğrafçı, görüntü yönetmeni ve yönetmen olarak çalıştı.

Türkiye’de çeşitli tiyatrolarda oyunculuk ve yönetmenlik, sinema filmi ve televizyon dizilerinde ise oyunculuk yaptı ve halen uygun zamanlarda yapmaya devam etmektedir.

Kurmuş olduğu Objektif Prodüksiyon ve daha sonra 8. Sanat Yapım şirketinde fotoğraf dahil reklam ve tanıtım filmleri yönetti. Halen kendi sinema projelerini üretmektedir.

(BSB)Belgesel Sinemacılar Birliği kurucu üyesi ve (SE-YAP) Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği üyesidir.  İngilizce ve Portekizce konuşmaktadır.

AYDIN EREL  first studied drama at the Istanbul Conservatoire and started his career as a professional actor in Turkey. Later he studied Film Production in Bournemouth UK. Upon his return to Turkey, he’s worked in the advertising as a director/producer and photographer. Although he has acted from time to time in TV series and films as an actor, but his passion for the theatre never faded, he always kept alive in writing, directing and acting with enthusiasm. He is also a founding member of the Documentary Filmmakers Association of Turkey and in addition the Movie Producer Professional Association of Turkey. He speaks English and Portuguese.

af3

kam-arkasi2